Instalacje przydomowe

Biologiczne preparaty do przydomowych instalacji wodno-kanalizacyjnych

Biologiczne preparaty naszej firmy przeznaczone do stosowania w domowych instalacjach wodno-kanalizacyjnych zawierają wyselekcjonowane kultury mikroorganizmów o ściśle ukierunkowanym działaniu. Powodują one skuteczny rozkład zanieczyszczeń do związków obojętnych biologicznie, przyczyniają się do likwidacji nieprzyjemnych zapachów i chronią środowisko.
Stosowanie preparatów bakteryjnych w biologicznych oczyszczalniach ścieków jest koniecznością, w przypadku szamb nowoczesnym podejściem do ochrony środowiska.

Czy jesteśmy użytkownikami oczyszczalni przydomowej, czy klasycznego szamba warto regularnie stosować preparaty do oczyszczalni, czy bakterie do szamba. Biologiczne preparaty zawierające żywe mikroorganizmy w naturalny sposób przyczyniają się do rozkładu ścieków pochodzących z gospodarstw domowych.
Zwarte w preparatach mikroorganizmy skutecznie rozkładają substancje organiczne na proste związki węgla, azotu, które są obojętne dla środowiska. Takie procesy zachodzą w przyrodzie naturalnie i właśnie one są wykorzystywane w naszych preparatach.
W oczyszczalniach przydomowych dominują tlenowe procesy rozkładu zatem bakterie do oczyszczalni przydomowych z napowietrzaniem będą optymalnie pracować w środowisku bogatym w tlen. Regularne stosowanie naszych preparatów zapewnia bezawaryjną pracę oczyszczalni.
Pozastawowym preparatem do oczyszczalni przydomowej jest ACTIFLOC+ kod 402. Pozostałe biologiczne preparaty do oczyszczalni są przeznaczone do rozwiązywania szczególnych problemów np. rozkład tłuszczu – FTE kod 609, lub wspomagania pracy bakterii – AQUAFLOC+ kod 302 – odżywka dla bakterii.
Regularne stosowanie biologicznych preparatów do szamba – FOSSES SEPTIQUES kod 603, w ogromnym stopniu usprawnia i przyspiesza rozkład zanieczyszczeń jeszcze przed wywozem do oczyszczalni. Wykorzystanie bakterii do szamba zapewnia bezzapachowy rozkład nieczystości, przyczynia się do zmniejszenia ich objętości oraz zmniejszenia częstości opróżniania szamba.
Takie nowoczesne podejście do, wydawałoby się przestarzałego szamba, jest dowodem dbałości o środowisko i świadomości ekologicznej.

Przydomowa oczyszczalnia ścieków to inwestycja zapewniająca bezpieczeństwo sanitarne wszystkim jej użytkownikom. Prawidłowa eksploatacja to jeden z warunków jej bezawaryjnej pracy. Należy zauważyć, że proces biologicznego oczyszczania ścieków zależny jest od bakterii, jakie się w niej znajdują oraz warunków do pracy, które im zapewnimy.

Przerwa w pracy oczyszczalni (urlop, dodatkowe pranie, nadmiar soli kuchennej, stosowanie u mieszkańców leków przeciwbakteryjnych – antybiotyki, sulfonamidy, niszczą delikatną równowagę osadu czynnego małej oczyszczalni tlenowej i powodują powstawanie odorów, osadów i usterek całej instalacji.

Nasze preparaty do oczyszczalni przydomowych  Actifloc+ kod 402  proponowane w tej kategorii (również Bio Activ GH kod 203 na tłuszcze oraz Bio Activ HS kod 204 na detergenty) wyróżnia to, że są wieloskładnikowe i mają zdolność przeciwdziałania typowym problemom oczyszczalni przydomowej, pozwalają odnowić jej aktywność po zastosowaniu antybiotyków lub po przerwie w zrzucie ścieków (urlop). Oprócz wyselekcjonowanych bakterii do oczyszczalni zawierają podłoże mineralne i składniki spełniające rolę pożywki mikrobiologicznej.

Mineralne podłoże stabilizuje pH w reaktorze i tym samym zapewnia optymalne warunki do wzrostu bakterii w oczyszczalni. Porowate podłoże zwiększa odporność bakterii na wahania parametrów ścieków i sprzyja przetrwaniu oraz adaptacji do trudnych warunków.

Nieprawidłowa wartość pH to jedna z najczęstszych przyczyn nieskuteczności biopreparatów.

Zwracamy uwagę, że brak okresowego odnawiania mikroflory za pomocą odpowiednich bakterii do oczyszczalni przydomowej  Actifloc+ kod 402  prowadzi do jej degeneracji i wiążących się z tym problemów: narastania warstw nierozłożonych tłuszczów i innych substancji organicznych a w konsekwencji zatykania się i awaryjności całej instalacji sanitarnej.

Ponadto dodatkowe składniki naszych biopraparatów gwarantują szybkie, pełne  i bezzapachowe oczyszczanie ścieków domowych,  zarówno w procesach beztlenowych, jak i tlenowych.