Bakterie do oczyszczalni przydomowej

Biologiczne preparaty do przydomowych instalacji wodno-kanalizacyjnych

Biologiczne preparaty naszej firmy przeznaczone do stosowania w domowych instalacjach wodno-kanalizacyjnych zawierają wyselekcjonowane kultury mikroorganizmów o ściśle ukierunkowanym działaniu. Powodują one skuteczny rozkład zanieczyszczeń do związków obojętnych biologicznie, przyczyniają się do likwidacji nieprzyjemnych zapachów i chronią środowisko.
Stosowanie preparatów bakteryjnych w biologicznych oczyszczalniach ścieków jest koniecznością, w przypadku szamb nowoczesnym podejściem do ochrony środowiska.

Bakterie do oczyszczalni

Bakterie zawarte w naszych produktach mają zdolność do działania w warunkach tlenowych, jak i słabo natlenionych.
Grupa preparatów przeznaczonych do kanalizacji i przepompowni zawiera bakterie do oczyszczalni zdolne do pracy w warunkach słabo natlenionych, degradujące tłuszcze, usuwające odory typowe dla procesów beztlenowego rozkładu związków organicznych.
Bakterie do oczyszczalni poprawiające efektywność procesu nitryfikacji oraz przywracające ten proces zawarte są w biopreparacie DNH kod 712.
Posiadamy w ofercie biologiczny preparat przyspieszający procesy fermentacji w komorach WKF i regulujący poszczególne fazy fermentacji metanowej – BIO ANDAIN SP kod 113.

Dla właścicieli ogrodów przygotowaliśmy stymulatory wzrostu roślin

Biologiczne preparaty do przydomowych instalacji wodno-kanalizacyjnych

Biologiczne preparaty naszej firmy przeznaczone do stosowania w domowych instalacjach wodno-kanalizacyjnych zawierają wyselekcjonowane kultury mikroorganizmów o ściśle ukierunkowanym działaniu. Powodują one skuteczny rozkład zanieczyszczeń do związków obojętnych biologicznie, przyczyniają się do likwidacji nieprzyjemnych zapachów i chronią środowisko.
Stosowanie preparatów bakteryjnych w biologicznych oczyszczalniach ścieków jest koniecznością, w przypadku szamb nowoczesnym podejściem do ochrony środowiska.

Ekob-tba » Produkty » Bakterie do oczyszczalni przydomowej

Preparaty do przydomowej oczyszczalni Ekotba.pl

Czy jesteśmy użytkownikami oczyszczalni przydomowej, czy klasycznego szamba warto regularnie stosować preparaty do oczyszczalni, czy bakterie do szamba. Biologiczne preparaty do oczyszczalni zawierające żywe mikroorganizmy w naturalny sposób przyczyniają się do rozkładu ścieków pochodzących z gospodarstw domowych. Zwarte w preparatach do oczyszczalni mikroorganizmy skutecznie rozkładają substancje organiczne na proste związki węgla, azotu, które są obojętne dla środowiska. Takie procesy zachodzą w przyrodzie naturalnie i właśnie one są wykorzystywane w naszych preparatach.

Rodzaje preparatów do przydomowych oczyszczalni

W oczyszczalniach przydomowych dominują tlenowe procesy rozkładu, zatem bakterie do oczyszczalni przydomowych z napowietrzaniem będą optymalnie pracować w środowisku bogatym w tlen. Regularne stosowanie naszych preparatów zapewnia bezawaryjną pracę oczyszczalni. Pozastawowym preparatem do oczyszczalni przydomowej jest ACTIFLOC+ kod 402. Pozostałe biologiczne preparaty do oczyszczalni są przeznaczone do rozwiązywania szczególnych problemów np. rozkład tłuszczu – FTE kod 609 lub wspomagania pracy bakterii – AQUAFLOC+ kod 302 – odżywka dla bakterii. Regularne stosowanie biologicznych preparatów do szamba – FOSSES SEPTIQUES kod 603, w ogromnym stopniu usprawnia i przyspiesza rozkład zanieczyszczeń jeszcze przed wywozem do oczyszczalni. Wykorzystanie bakterii do szamba zapewnia bezzapachowy rozkład nieczystości, przyczynia się do zmniejszenia ich objętości oraz zmniejszenia częstości opróżniania szamba. Takie nowoczesne podejście do wydawałoby się przestarzałego szamba, jest dowodem dbałości o środowisko i świadomości ekologicznej.

Preparaty do przydomowych oczyszczalni ścieków – najlepsze biopreparaty do instalacji wodno-kanalizacyjnych

Przydomowa oczyszczalnia ścieków to inwestycja zapewniająca bezpieczeństwo sanitarne wszystkim jej użytkownikom. Prawidłowa eksploatacja to jeden z warunków jej bezawaryjnej pracy. Należy zauważyć, że proces biologicznego oczyszczania ścieków zależny jest od bakterii, jakie się w niej znajdują oraz warunków do pracy, które im zapewnimy.
Przerwa w pracy oczyszczalni (urlop, dodatkowe pranie, nadmiar soli kuchennej, stosowanie u mieszkańców leków przeciwbakteryjnych – antybiotyki, sulfonamidy, niszczą delikatną równowagę osadu czynnego małej oczyszczalni tlenowej i powodują powstawanie odorów, osadów i usterek całej instalacji.
Nasze preparaty do oczyszczalni przydomowych Actifloc+ kod 402 proponowane w tej kategorii (również Bio Activ GH kod 203 na tłuszcze oraz Bio Activ HS kod 204 na detergenty) wyróżnia to, że są wieloskładnikowe i mają zdolność przeciwdziałania typowym problemom oczyszczalni przydomowej, pozwalają odnowić jej aktywność po zastosowaniu antybiotyków lub po przerwie w zrzucie ścieków (urlop). Oprócz wyselekcjonowanych bakterii do oczyszczalni zawierają podłoże mineralne i składniki odgrywające rolę pożywki mikrobiologicznej. Mineralne podłoże stabilizuje pH w reaktorze i tym samym zapewnia optymalne warunki do wzrostu bakterii w oczyszczalni. Porowate podłoże zwiększa odporność bakterii na wahania parametrów ścieków i sprzyja przetrwaniu oraz adaptacji do trudnych warunków.
Nieprawidłowa wartość pH to jedna z najczęstszych przyczyn nieskuteczności biopreparatów. Zwracamy uwagę, że brak okresowego odnawiania mikroflory za pomocą odpowiednich bakterii do oczyszczalni przydomowej Actifloc+ kod 402 prowadzi do jej degeneracji i wiążących się z tym problemów: narastania warstw nierozłożonych tłuszczów i innych substancji organicznych a w konsekwencji zatykania się i awaryjności całej instalacji sanitarnej.
Ponadto dodatkowe składniki naszych biopraparatów gwarantują szybkie, pełne i bezzapachowe oczyszczanie ścieków domowych, zarówno w procesach beztlenowych, jak i tlenowych.