Bakterie do szamba

Biologiczne preparaty do szamba

Biologiczne preparaty do szamba są wieloskładnikowe, zawierają wyselekcjonowane mikroorganizmy rozkładające ścieki bytowo-gospodarcze gromadzące się w szambie, przyspieszają naturalny rozkład nieczystości, zapobiegają zamulaniu zbiorników, upłynniają ścieki, zapobiegają występowaniu kożuchów powierzchniowych oraz wydzielaniu się nieprzyjemnych dla otoczenia zapachów.
Regularne stosowanie zapewnia bezawaryjność instalacji, zmniejsza częstość opróżniania szamba i przyczynia się do ochrony środowiska naturalnego.

Biopreparaty do szamba

Regularne stosowanie biologicznych preparatów do szamba – FOSSES SEPTIQUES kod 603, w ogromnym stopniu usprawnia i przyspiesza rozkład zanieczyszczeń jeszcze przed wywozem do oczyszczalni. Wykorzystanie bakterii do szamba zapewnia bezzapachowy rozkład nieczystości, przyczynia się do zmniejszenia ich objętości oraz zmniejszenia częstości opróżniania szamba.
Takie nowoczesne podejście do, wydawałoby się przestarzałego szamba, jest dowodem dbałości o środowisko i świadomości ekologicznej.
Bakterie do szamba powodują systematyczny rozkład stałych zanieczyszczeń i upłynniają ścieki, co zapobiega ich piętrzeniu się na powierzchni i powstawaniu zwartych zamuleń na dnie zbiornika, zapobiega również szybkiemu wypełnianiu szamba i co najgorsze wybijaniu zawartości w domowej kanalizacji.
Wygodna aplikacja preparatu do szamba do muszli klozetowej przyczynia się również do osadzania się części bakterii na ścianach rur odpływowych, co z kolei zapobiegnie ich zatykaniu. Nie miejmy złudzeń, że kanalizacyjne rury odpływowe są czyste, bo regularnie spłukujemy je wodą, zawsze jakieś fragmenty zanieczyszczeń przykleją się do ścianek. Stosowanie naszych bakterii do szamba spowoduje również oczyszczanie samych przewodów odpływowych.
Warto pamiętać również o dopływach ze zlewów kuchennych, z umywalki, wanny, czy prysznica w łazience. W tych miejscach zalegają zwykle osady tłuszczowe. Naszym rozwiązaniem jest biologiczny preparat rozkładający tłuszcze – FTE kod 603 zawierający wyselekcjonowane bakterie degradujące tłuszcze pochodzenia roślinnego i zwierzęcego. Stosowanie tego preparatu pozwoli utrzymać instalację kanalizacyjną w nienagannej czystości, zapobiegnie wydobywaniu się nieprzyjemnych zapachów z kanalizacji, co jest szczególnie dotkliwe po dłuższej nieobecności w domu, po powrocie z wakacji, kiedy syfony i kolanka przeschły i nie ma już bariery wodnej dla przykrych odorów z kanalizacji.
Warto pamiętać, że przy stosowaniu biologicznych preparatów do szamba istotne jest, jakich używamy środków czystości. Agresywna chemia, duże ilości chemii gospodarczej będą systematycznie niszczyć bakterie w naszym szambie.

Środki do szamba

Środki do szamba firmy EKOB-TBA są bezpieczne dla ludzi i zwierząt domowych, występują w środowisku naturalnym.
Nasze preparaty do oczyszczalni przydomowych stanowią mieszaninę wyselekcjonowanych mikroorganizmów osadzonych na podłożu mineralnym, posiadają atest PZH. Zawierają mikroorganizmy kl. I i zgodnie z normą Unii Europejskiej to bezpieczne dla ludzi i środowiska, niechorobotwórcze szczepy bakteryjne.

Ekob-tba » Produkty » Instalacje przydomowe » Bakterie do szamba

Bakterie do szamba

BAKTERIE DO SZAMBA umożliwiają jego prawidłowe funkcjonowanie przez długie lata. Nie tylko usprawniają działanie systemu i rozpuszczają osady, ale również eliminują nieprzyjemne zapachy. W naszej ofercie mamy wieloskładnikowe preparaty do szamb, które działają wielowymiarowo. Rozpuszczają złogi, m.in. z tłuszczu, przez co zapobiegają wystąpieniu typowych problemów z oczyszczalniami, takich jak zapchanie drenażu czy zamulenie. Mineralne podłoże preparatów do szamb zapewnia optymalne pH do namnażania się bakterii. Najlepiej, aby bakterie do szamb były stosowane regularnie – wtedy pozwalają utrzymać stałe, optymalne warunki do wzrostu korzystnej flory. Biopreparaty pomagają również przywrócić równowagę po przerwie w dostawie ścieków, np. w czasie urlopu.

Szeroki wybór bakterii do szamba

W naszej ofercie mamy bogaty wybór bakterii do szamba. Są one dostępne w formie proszku w opakowaniach 1 kg lub 25 kg. Szczegółowe działanie każdego z biopreparatów zostało opisane w naszym sklepie. Ważność preparatów do szamb to 2 lata. Należy przechowywać je w miejscu niedostępnym dla dzieci, w którym nie będą narażone na wpływ wysokich lub ujemnych temperatur.

Zapoznaj się z ofertą bakterii do szamba

Wahasz się, jakie bakterie do szamba wybrać? Przejrzyj ofertę w naszym sklepie i przeczytaj opisy produktów. Zapraszamy także do zakładki „Kontakt”, gdzie znajdziesz numer telefonu do naszej firmy. Nasi pracownicy z przyjemnością udzielą rad dotyczących wyboru i zastosowania preparatów do szamb. Pomogą także znaleźć rozwiązania problemów zakłócających prawidłowe działanie instalacji.

W naszej ofercie oprócz bakterii do szamb znajdują się specjalne dezodoranty, które skutecznie neutralizują niepożądane zapachy. Polecamy również ekologiczne środki czystości.