Hodowla zwierząt

Biopreparaty na rozkład odpadów organicznych

Biopreparaty na rozkład odpadów organicznych przeznaczone do stosowania w rolnictwie i hodowli zwierząt. To produkty stworzone do walki z nadmierną produkcją amoniaku oraz nieprzyjemnymi zapachami. Przyspieszają fermentację odpadów i zapewniają szybką, bezzapachową obróbkę gnojowicy, dzięki czemu pozwalają zadbać o dobrostan zwierząt oraz komfort okolicznych mieszkańców.

Sprawdź również:

Biologiczne preparaty na rozkład odpadów organicznych

Biologiczne preparaty na rozkład odpadów organicznych przyspieszają procesy fermentacji i rozkładu biomasy, zwiększają produkcję biogazu w biogazowniach, co bezpośrednio ma pozytywny wpływ na środowisko. Zastosowanie biologicznych preparatów na rozkład odpadów organicznych przyczynia się do redukcji szkodliwych dla ludzi i zwierząt gazów, np. siarkowodoru.

Biopreparaty dla rolnictwa

W naszej ofercie dla rolnictwa znajdują się skuteczne produkty, które usprawniają codzienną pracę gospodarstw i hodowli, a przy tym są całkowicie bezpieczne dla środowiska. Biopreparaty na rozkład odpadów organicznych zawierają wyselekcjonowane bakterie związane na nośnikach mineralnych. Rozkładają materię organiczną w procesach tlenowych, co z kolei hamuje rozwój organizmów beztlenowych odpowiedzialnych za powstawanie uciążliwych odorów. Regularne stosowanie produktów na bazie naturalnych mikroorganizmów przyspiesza mineralizację substancji organicznych, zapobiega tworzeniu się kożuchów i stałych osadów.

Ekob-tba » Produkty » Hodowla zwierząt

Biopreparaty dla rolników do hodowli zwierząt

Nasze biopreparaty znajdują szerokie zastosowanie w produkcji rolnej i w hodowli zwierząt.
Biodegradacja odpadów rolniczych to duże wyzwanie zarówno pod względem ekologicznym, jak i ekonomicznym.
Powstające w czasie składowania odpadów nieprzyjemne odory stanowią nie tylko dyskomfort, ale i zagrożenie dla ludzi i zwierząt: amoniak i siarkowodór to silne trucizny.

Nasze preparaty zawierają nie tylko ściśle wyselekcjonowane bakterie rozkładające zanieczyszczenia i resztki organiczne, ale też pożywki i specjalne nośniki, umożliwiające im funkcjonowanie w warunkach niedoboru pożądanych składników mineralnych czy tlenu.

Proponujemy w pełni ekologiczne rozwiązania najczęstszych problemów w gospodarstwach rolnych:

Bio Aqualyse kod 409 – szybka i bezzapachowa przeróbka gnojowicy.

Bio Andain SP kod 113 – przyśpiesza fermentację odpadów stałych.

Ponadto oferujemy stężone biopreparaty umożliwiające usuwanie nieprzyjemnych odorów powstających przy produkcji rolnej i przemysłowej. Ich nowoczesna formuła powoduje wiązanie cząsteczek i tym samym blokadę nieprzyjemnych zapachów.

Bio Maree kod 310
Florazur kod 309
Deo kod 504

„Dezodorant, który u Pani zamówiłem, chyba działa. Ludzie na wsi robią zakłady, czy wywoziłem gnojówkę, czy nie. Bo niby jeździłem z beczką po polu, ale nie  śmierdzi. Ja mieszam preparat w beczce. Po wylaniu gnojowicy na ściernisko potrzebuje on kilku minut, a potem pachnie jak po deszczu, kiedy słoma na polu zmoknie.”

Bartosz Kałużny Gospodarstwo Rolne Bierzglin – woj. Wielkopolskie