Ekob-tba » Uporczywy odór z domowej kanalizacji

Uporczywy odór z domowej kanalizacji

28 kwietnia 2022

Wchodzisz do łazienki i natychmiast wietrzysz, bo musisz wstrzymywać oddech?
Pochylasz się nad zlewem w kuchni i odwracasz głowę, bo nie można swobodnie oddychać?
Przykre, mdlące zapachy odbierają apetyt, albo masz wrażenie, że otacza cię brud chociaż zlew czy umywalka w łazience zostały przed chwilą wyszorowane.

Co odpowiada za brzydkie zapachy z domowej kanalizacji?

Za brzydkie zapachy odpowiadają resztki jedzenia, mydła, kosmetyków gnijące w syfonach, przyklejone do wnętrza rur odpływowych w naszym domu. W syfonach zawsze zostają jakieś resztki, które osadzając się na ich dnie zaczynają się rozkładać i śmierdzieć. Ten problem nigdy nie rozwiąże się sam, niestety nie zniknie nagle bez naszej pomocy.

Te zapachy czasem utrzymują się mimo mechanicznego oczyszczenia kanalizacji, wbrew logicznemu oczekiwaniu, że wtedy śmierdzące kłopoty powinny się skończyć. Bywa też, że pomimo starań nie jesteśmy w stanie zlokalizować miejsca wydobywania się brzydkich zapachów, bo sprawdziliśmy -syfony zalane, rury szczelne.

Gazy gnilne wydobywające się z kanalizacji

Rozkładające się w instalacji kanalizacyjnej osady są źródłem śmierdzących i trujących gazów gnilnych – siarkowodoru, skatolu, indolu, to one odpowiadają za przykre doznania naszego nosa.
Gnijąca materia organiczna przestanie „emitować” przenikliwy zapach kiedy zostanie rozłożona.
W naturalnym przebiegu takie procesy zachodzą powoli, co przy bezustannym korzystaniu np. z kuchennego zlewu jest niemożliwe.

Jak poradzić sobie z brzydkimi zapachami z domowej kanalizacji?

Proponujemy niezawodne rozwiązanie tych problemów.
Biologiczny preparat FOSSES SEPTIQUES kod 603, który zawiera wyselekcjonowane mikroorganizmy o niewielkim zapotrzebowaniu tlenu, rozkładające związki organiczne w procesach tlenowych. Takie procesy rozkładu nie powodują emisji cuchnących, szkodliwych gazów.
Proponujemy:
Wieczorem, przed opuszczeniem łazienki czy kuchni, stołową łyżkę preparatu FOSSES SEPTIQUES kod 603 należy rozprowadzić w litrze letniej (nie gorącej) wody i po ok. 10 minutach wlać do brodzika, umywalki czy zlewu, łącznie z całym osadem z dna naczynia. Po takim przygotowaniu biopreparatu w roztworze mamy ożywione, aktywne i gotowe do działania mikroorganizmy, które sprawnie rozprawią się z naszym problemem.
Dla zachowania efektu warto dawkowanie powtarzać raz na tydzień.

Mikroorganizmy zawarte w FOSSES SEPTIQUES kod 603 nie tylko likwidują nieprzyjemny zapach, ale  również przyczyniają się do odmulania i udrażniania kanalizacji oraz lepszej pracy osadnika domowej oczyszczalni, szczególnie gdy pierwsza komora nie jest napowietrzana.

Preparat FOSSES SEPTIQUES kod 603 usprawnia procesy oczyszczania w szambie, upłynnia ścieki przyczyniając się do redukcji ich objętości.
Pamiętajmy, że dodatek specjalnych mikroorganizmów jest ważnym katalizatorem procesów rozkładu materii organicznej. Pożyteczne bakterie znajdują się w naszych szambach, ale są systematycznie zabijane przez środki chemiczne, czy detergenty, których codziennie używamy,
Warto regularnie stosować te proste rozwiązania, które zostały zaczerpnięte z obserwacji samej natury.
Zapraszamy do naszego sklepu😊