Ekob-tba » Pracowite mikroorganizmy które lubią domowe obowiązki

Pracowite mikroorganizmy które lubią domowe obowiązki

22 maja 2019

Bakteria brzmi groźnie? A bakterie to nie tylko choroby! Te pracowite mikroorganizmy współpracują z ludźmi od stuleci. Wykorzystywane są codziennie na świecie do produkcji żywności, chronią nasze zdrowie w trakcie kuracji antybiotykowej i pomagają w odbudowie flory w jelitach po jej zakończeniu. Rolą bakterii zawartych w naszych produktach jest degradacja wszechobecnych zanieczyszczeń. W procesach metabolicznych bakterie zjadają to co lubią, tłuszcze, skrobię, substancje ropopochodne czy fenole i zamieniają w wodę oraz CO2 – obojętne dla środowiska. Czy można sobie wyobrazić czystszą ekologię?


Skąd pochodzą?
 

Bakterie w naszych biopreparatach pochodzą z naturalnego środowiska. W przypadku biopreparatów w proszku są to mikroorganizmy wiązane na specjalnym nośniku mineralnym pochodzącym z dna morskiego, który dzięki swojej porowatej strukturze daje im schronienie. W gamie produktów Czystej Ekologii znajdziesz także biologiczne płyny do wszelkich powierzchni, które powstają w wyniku przemian biotechnologicznych, a nie jak tradycyjne, sklepowe środki chemiczne, z przemysłu petrochemicznego. Zawarte w nich substancje aktywne są pochodzenia naturalnego, pozyskiwane ze źródeł odnawialnych. Stosując do codziennych porządków środki z oferty Czystej Ekologii usprawnisz także pracę przydomowej oczyszczalni czy szamba.


Jak to działa?

Wyobraź sobie, że otwierasz pudełko czekoladek. Czekoladek nie widzisz ponieważ są pod papierową powłoką. Czekoladki to „brudki”, które pozostają pomimo użycia „sklepowej chemii”. Powłoka jest świecąca i gładka co daje złudzenie, że wszystko gra. Niestety..
A teraz wyrzucamy powłokę i czekoladki z pudełka. Powierzchnia nie jest może idealnie gładka ale w 100% czysta. Właśnie tak, wgłębnie, działają płyny aktywne biologicznie.

Czy są bezpieczne?

„Sklepowa chemia” działa szybko, krótkofalowo, często szkodliwie dla zdrowia, rur, oczyszczalni, gleby i wody. Środki aktywne biologicznie pokazują swoją skuteczność w czasie, czyszczą wgłębnie, a efekt jest długotrwały. Są bezpieczne dla zdrowia ludzi i zwierząt i obojętne dla środowiska. Biologiczne środki czystości polecane są szczególnie dla osób cierpiących na alergie. Wszystkie produkty EKOB-TAB posiadają atest PZH  i są produkowane w zgodzie z normą jakości ISO 9001.

Daj szansę naturze i zmieniaj swoje otoczenie na lepsze!