Ekob-tba » Piękny ogród w wydaniu EKOB-TBA

Piękny ogród w wydaniu EKOB-TBA

1 marca 2021

Wszyscy lubimy ładne i zadbane ogrody, trawniki, soczystą zieleń i piękne kwiaty. Zwykle kosztuje to dużo pracy, wytrwałości, wiedzy…
Możemy Wam pomóc, mamy proste rozwiązanie dla wielu ogrodowych problemów!
W naszej ofercie posiadamy wielozadaniowy produkt stworzony właśnie do stosowania w uprawie roślin i trawników.

Biologiczne preparaty do ogrodów

BIO COMPOST+ kod 405, bo o nim mowa, to nie tylko, zgodnie z nazwą, biologiczny preparat przeznaczony do kompostowania, ale także środek ułatwiający uprawę roślin.
W swoim składzie zawiera mikroorganizmy – grzyby i bakterie, identyczne jak mikroorganizmy bytujące w glebie, a więc nic nowego, czy niebezpiecznego dla naszych upraw.

Mikroorganizmy dla gleby

Co daje stosowanie tego preparatu? Przede wszystkim zastrzyk świeżych mikroorganizmów, co jest ważne szczególnie wiosną, kiedy wierzchnia warstwa gleby ubożeje w wyniku działania mrozów i dodatkowo jest obciążona przez zeszłoroczne liście i resztki roślin. Bakterie i grzyby w BIO COMPOST+ kod 405 razem z wilgocią migrują do głębszych warstw gleby, tam się namnażają i sprawnie rozkładają resztki roślinne, odzyskując podstawowe składniki organiczne, które szybko powracają do cyklu biologicznego i nie zakwaszają gleby powoli gnijąc.

Biodegradacja resztek roślinnych

Biodegradacja obecnych w glebie resztek roślinnych nie tylko w naturalny sposób ją użyźnia, ale w widoczny sposób przyczynia się do jej spulchniania, co w efekcie pozwala na lepsze wchłanianie wilgoci. Po zastosowaniu preparatu ziemia nie zbija się w suche twarde bryły, na jej powierzchni nie ma skorupy, po której spływa woda i nie trzeba jej tak często spulchniać lub przekopywać, jest miękka, a przez to chłonna.

Lepsza gleba dzięki BIO COMPOST+ kod 405

Powszechnie wiadomo, że rośliny rosną wolniej w kiepskim gruncie, jałowa ziemia daje niskie plony. Zasilenie jej naszym biopreparatem nie tylko uwolni zasoby substancji odżywczych z zeszłorocznych roślin, ale także ułatwi przyswajanie przez system korzeniowy stosowanych przez nas nawozów, czy naturalnych, czy sztucznych.\

Ochrona roślin przed chorobami

Istotną w uprawie roślin informacją jest ochrona przed chorobami. Wprowadzenie do gleby starannie dobranych grzybów i bakterii zawartych w naszym biopreparacie BIO COMPOST+ kod 405 zapobiega tworzeniu się pleśni, żółtych skaz i innym chorobom roślin, co jest bardzo ważne w okresach dużych opadów, kiedy wysoka wilgotność sprzyja rozwojowi np. chorób grzybowych. Można powiedzieć, że zastrzyk z BIO COMPOST podnosi odporność gleby

Przyspieszenie wzrostu roślin dzięki biopreparatom

Kolejna zaletą stosowania BIO COMPOST+ kod 405 jest widoczne przyspieszenie wzrostu uprawianych przez nas roślin. Niewątpliwie składa się na to suma wszystkich wymienionych wyżej właściwości biopreparatu.
Preparat poprawiając warunki wzrostu roślin wyjątkowo dobrze sprawdza się w trudnych do uprawy, zacienionych miejscach.
W skład biopreparatu BIO COMPOST+ kod 405 wchodzą nie tylko mikroorganizmy – grzyby i bakterie, które osadzone są na specjalnie dobranym podłożu mineralnym, ale również mikroelementy i inne substancje przyczyniające się do optymalizacji warunków ich bytowania i działania.

Podsumowanie

BIO COMPOST+ kod 405 stosuje się tylko 1-2 razy w roku – wiosną po odejściu mrozów oraz wczesną jesienią, żeby jak najwcześniej rozpocząć rozkład powoli obumierających roślin.
Zalety działania biopreparatu będą widoczne już po pierwszym zastosowaniu, natomiast regularne stosowanie podniesie żyzność uprawianej przez nas gleby.

BIO COMPOST+ kod 405 jest również przeznaczony do kompostowania zielonych resztek pochodzących z ogrodu, lub z naszego gospodarstwa domowego.
Wysiewa się go w kompostownikach lub na hałdy zielonych odpadów na warstwy o grubości  ok. 20cm, a następnie zrasza wodą w celu aktywacji mikroorganizmów.

Namawiamy Państwa do wypróbowania naszego biopreparatu, satysfakcja gwarantowana 🙂