Ekob-tba » Nieprzyjemne, uciążliwe zapachy, jak się ich pozbyć?

Nieprzyjemne, uciążliwe zapachy, jak się ich pozbyć?

6 czerwca 2022

Hodowla zwierząt to przede wszystkim walka z przykrymi zapachami. Te uwalniają się w wysokich temperaturach, które sprzyjają gnilnym procesom rozpadu.
Są to uciążliwości towarzyszące nam szczególnie w okresie letnim, w dzień i w nocy, nie pozwalają na otworzenie okien, wysuszenie prania na wolnym powietrzu, zwyczajnie nie dają żyć.
Na takie problemy narażeni są przede wszystkim mieszkańcy terenów wiejskich, szczególnie mający usytuowane w pobliżu duże hodowle trzody chlewnej. W miastach szczególnie uciążliwe są składowiska śmieci, osiedlowe śmietniki i zsypy na klatkach schodowych.

Nieprzyjemne zapachy – jak z nimi walczyć?

Wysokie temperatury znacznie przyspieszają procesy beztlenowego rozkładu związków białkowych, które są źródłem emisji tzw. gazów gnilnych, czyli siarkowodoru, skatolu, indolu oraz ptomain. Te z kolei przyciągają liczne owady, od których roi się w okolicy niektórych dużych gospodarstw czy nawet składowisk gnojowicy.
Mamy proste rozwiązania takich problemów, oto one:
Wystarczy zastosować biologiczny preparat zawierający wyselekcjonowane mikroorganizmy rozkładające gnojowicę w warunkach tlenowych. Wprowadzenie takich bakterii i roztoczy przerwie łańcuch degradacji prowadzący do powstawania siarkowodoru czy amoniaku i innych trujących lotnych związków. Nasz preparat o nazwie BIO AQUALYSE kod 409 upłynnia gnojowicę, niweluje nieprzyjemne zapachy, eliminuje patogeny uwalniane z odchodów zwierzęcych m.in. dzięki obecnym w biopreparacie, zdolnym do wytwarzania bakteriocyn bakteriom kwasu mlekowego. Po takiej obróbce gnojowica jest bezpieczna dla środowiska, może być stosowana jako nawóz bez obawy przed zjawiskiem wypalania roślin,  stanowi alternatywę dla sztucznych nawozów azotowych. Stosowanie BIO AQUALYSE kod 409 do biologicznej obróbki gnojowicy zapobiega powstawaniu postępującej kumulacji frakcji stałej gnojowicy na dnie zbiorników i kanałów, powodującej ich wypłycanie, upłynnia kożuch powstające na powierzchni zbiorników, ułatwia opróżnianie i wypompowywanie zbiorników, a także pozwoli odblokować zbiorniki z już zastygniętą, nie nadającą się do wypompowania gnojowicą.
Polecamy nasz preparat BIO AQUALYSE kod 409, o szczególnie bogatym składzie mikroorganizmów, bo zawierającym nawet mikroorganizmy mające zdolność wiązania metali ciężkich.

Biologiczne dezodoranty – doraźny sposób na nieprzyjemne zapachy

Doraźnym, ale bardzo skutecznym, rozwiązaniem w walce z nieprzyjemnymi odorami są biologiczne dezodoranty, inaczej neutralizatory zapachów, które mamy w naszej ofercie.
To mniej lub bardziej skoncentrowane mieszaniny substancji naturalnych pozyskanych w procesach mikrobiologicznych, które blokują nieprzyjemne zapachy na drodze ich utleniania. Mogą być stosowane w formie nierozcieńczonej, wlewane bezpośrednio do zbiorników z gnojowicą lub ściekiem lub rozcieńczone, jako roztwory do spryskiwania pomieszczeń, śmietników, kubłów lub zsypów na śmiecie.
Nasze neutralizatory są bardzo wydajne w użyciu – 1 litr roztworu preparatu FLORAZUR kod 309 czy BIO MAREE kod 310 wystarcza na 5 m3 gnojowicy, czyli 20 litrów wystarcza na 100 m3.
Mniej stężony dezodorant DEO kod 504 będzie skuteczny do spryskiwania pomieszczeń i zbiorników w dużym rozcieńczeniu, bo już 2-3% (250 ml/10L wody). Ten preparat może być również wykorzystany do rozpylenia np. w kanałach wentylacyjnych w rozcieńczeniu tylko 1%, co przy regularnym stosowaniu 1-2 razy w miesiącu pozwoli na pozbycie się uciążliwych, niechcianych zapachów.
Zapraszamy na naszą stronę internetową oraz do sklepu. Tam znajdziecie Państwo pozostałe informacje na temat naszych preparatów.