Ekob-tba » Gama 200, co to za produkty?

Gama 200, co to za produkty?

10 maja 2021

Nasza firma szczyci się największą na polskim rynku ofertą wysoko specjalistycznych biologicznych preparatów rozkładających trudno usuwalne zanieczyszczenia chemiczne i organiczne.
Preparaty te mogą być wykorzystywane zarówno w oczyszczalniach ścieków – przemysłowych i komunalnych, jak i w bioremediacji i rekultywacji wód śródlądowych, zatok morskich oraz gleby. Cechuje je wysoka jakość i skuteczność działania.

Oto lista wysoko specyficznych produktów sprzedawanych przez firmę EKOB-TBA:
BIO ACTIV kod 201 rozkłada węglowodory, nierozpuszczalne w wodzie związki wchodzące w skład ropy naftowej, węgla kamiennego, gazu ziemnego, tworzyw syntetycznych, z których produkujemy przedmioty codziennego użytku.
BIO ACTIVE kod 202 rozkłada fenole wykorzystywane w produkcji żywic fenolowo-formaldehydowych, np. bakelitu, leków – popularnego kwasu acetylosalicylowego, czy detergentów, barwników, herbicydów i fungicydów oraz krezole wykorzystywane do produkcji insektycydów, pestycydów i środków bakteriobójczych.
BIO ACTIV kod 203 rozkładający tłuszcze i trójglicerydy.
BIO ACTIV kod 204 rozkłada detergenty.
BIO ACTIV kod 205 rozkłada celulozę, ligninę i skrobię.
BIO ACTIV kod 206 rozkłada węglowodory chlorowane to duża grupa organicznych związków chemicznych, toksycznych dla człowieka, o zastosowaniu owadobójczym.
BIO ACTIV kod 207 rozkłada chlorofenole – stosowane jako biocydy, pestycydy i środki dezynfekcyjne oraz chlorobenzen wykorzystywany jako rozpuszczalnik żywic, tłuszczów, olejów, kauczuku.
BIO ACTIV kod 208 usuwa węglowodory, smary, ropopochodne (niehalogenowe), związki siarki.
BIO ACTIV kod 209 rozkłada pochodne cyjankowe, wykorzystywane do produkcji tworzyw sztucznych, nawozów sztucznych, barwników i leków, do czyszczenia, hartowania i rafinacji metali, w galwanotechnice, przemyśle fotograficznym, a także do produkcji środków owadobójczych.
BIO ACTIV kod 210 rozkłada związki siarki i tłuszcze w środowisku słabo natlenionym.

Każdy z wymienionych preparatów zasługuje na uwagę, są to rzadko dostępne produkty zawierające wysoko wyspecjalizowane szczepy mikroorganizmów.
Niewiarygodne wydaje się, że małe mikroorganizmy potrafią rozprawić się z tak toksycznymi substancjami, przeżywając to starcie i rozwijając się dalej.
Nasze biologiczne preparaty linii GAMA 200 charakteryzuje trwałość i skuteczność działania. W odpowiednich warunkach – bez dostępu wilgoci i w odpowiedniej temperaturze, można je przechowywać nawet do 4-5 lat. W suchej masie preparatu mikroorganizmy pozostają w formie przetrwalnikowej, a budzi je do życia wilgotne środowisko. Biopreparaty mają postać proszku, mikroorganizmy są osadzone w mikrokawernach podłoża. Granulacja podłoża w naszych preparatach jest różna, od ok. milimetra lub mniej do kilku milimetrów, w zależności od rodzaju preparatu. Podłożem są najczęściej porowate, rozdrobnione skały wydobywane z dna morskiego, o składzie specjalnie dostosowanym do potrzeb osadzonych w nich mikroorganizmów, bogate w mikroelementy. Całość jest tak pomyślana, żeby zapewnić skuteczne działanie żywym organizmom, nawet w bardzo trudnych warunkach.
Zapraszamy do współpracy