Ekob-tba » Dlaczego warto stosować biologiczne preparaty EKOB-TBA?

Dlaczego warto stosować biologiczne preparaty EKOB-TBA?

18 stycznia 2021

Mieszkasz w domu jednorodzinnym, korzystasz z przydomowej oczyszczalni ścieków lub szamba?

W EKOB -TBA mamy biologiczne preparaty przeznaczone do obu instalacji. Naszym zdaniem skuteczność oczyszczania szamba lub oczyszczalni przydomowej zależy od właściwie dobranego składu mikroorganizmów, precyzyjnie do potrzeb.
W naszej ofercie nie znajdziecie Państwo jednego „uniwersalnego” preparatu, my oferujemy różne produkty o ukierunkowanym przeznaczeniu.

Dlaczego warto wybrać produkty o ukierunkowanym działaniu?

Odpowiedź jest prosta, sposób oczyszczania w obu przypadkach różni się, różnica wynika z warunków tlenowych panujących w obu urządzeniach.
W oczyszczalniach przydomowych z napowietrzaniem polecamy Biologiczny preparat do oczyszczalni przydomowej – ACTIFLOC+ kod 402, który zawiera w swoim składzie mikroorganizmy działające w warunkach wzbogaconych w tlen, stanowią one główny składnik naszego produktu.
Ten preparat ma za zadanie usprawnienie i przyspieszenie procesów oczyszczania ścieków z gospodarstwa domowego, czyli sprzyja kłaczkowaniu i sedymentacji zanieczyszczeń na dnie zbiornika, wspomaga koagulację osadu czynnego w zbiorniku, zwalcza obecność bakterii niepożądanych, których rozwój upośledza oczyszczanie, ale także redukuje piany tłuszczowe i w niewielkim stopniu usuwa tłuszcz ze ścieków tak, że w przeciętnej eksploatacji nie tworzą się piany.

Dlaczego ważne jest regularne stosowanie preparatów do oczyszczalni przydomowej?

Ta regularność jest konieczna, bo każde mikroorganizmy, tak jak my sami, mają określoną długość życia i ich zasoby w naszej oczyszczalni są tym samym ograniczone.
W oczyszczalniach bez napowietrzania, lub w szambach, czyli bez dodatkowego dostarczania tlenu, panują warunki ubogie w tlen, zatem bakteriom z ACTOFLOCU+ kod 402 będzie trudniej skutecznie
oczyścić nasze ścieki. Idealnym rozwiązaniem jest Biologiczny preparat do szamba – FOSSES SEPTIQUES kod 603, zawierający mikroorganizmy nie wymagające do życia dużej ilości tlenu w środowisku. Preparat ten jest dostosowany w swoim składzie do pracy w trudnych warunkach.
Warunki beztlenowe determinują procesy ubogie w tlen i beztlenowe, a te z kolei są źródłem powstawania bardzo nieprzyjemnych zapachów, które mogą nękać nas i naszych sąsiadów. Biopreparat ten powoduje upłynnianie ścieków, co z kolei w widoczny sposób zmniejsza objętość nieczystości w szambie i przyczynia się obniżenia kosztów wywozu.

Dlaczego uniwersalne biopreparaty często są niewystarczające?

Biopreparat uniwersalny przeznaczony zarówno do szamba i oczyszczalni przydomowej może okazać się niewystarczający w eksploatacji. Powodem będzie zbyt małe stężenie bakterii tlenowych, jeżeli zastosujemy go w oczyszczalni z napowietrzaniem, lub niewystarczająca ilość bakterii ubogo tlenowych w szambie.
Oczywiście w dobrym wyborze potrzebna jest wiedza, jaki mechanizm oczyszczania dominuje w posiadanym przez nas urządzeniu.
Oczyszczanie ścieków to wieloetapowy i wielokierunkowy proces odbywający się zarówno w warunkach tlenowych, jak i beztlenowych, stąd obecność obu rodzajów bakterii jest wymagana, jednak ważna jest ilość poszczególnych grup w zależności od wymagań naszej instalacji.
My, ludzie, mamy skłonność do ułatwiania sobie życia i bardzo lubimy wszystko, co jest łatwe i szybkie, uniwersalne, jednak naszym zdaniem w przypadku wyboru biologicznych preparatów warto przemyśleć zakup. Nasza decyzja będzie miała bezpośredni wpływ najpierw na nasze bliskie otoczenie, a potem na środowisko naturalne. Warto odprowadzać dobrze oczyszczone ścieki, nasze dzieci i wnuki będą wdzięczne.
Możemy zapewnić, że nasze biologiczne preparaty do oczyszczalni przydomowych i szamba znakomicie sprawdzają się w eksploatacji, przede wszystkim z powodu właściwego doboru mikroorganizmów i ich wysokiego stężenia w preparatach.