Ekob-tba » Czyste zbiorniki wodne dzięki produktom EKOB-TBA

Czyste zbiorniki wodne dzięki produktom EKOB-TBA

13 kwietnia 2021

Coraz więcej z nas marzy o życiu w czystym i bezpiecznym dla zdrowia środowisku. Przytłaczają nas pesymistyczne informacje na temat dziury ozonowej, zmian klimatycznych, skażenia środowiska.

Pragniemy czystego powietrza, czystej wody, zdrowej, bujnej roślinności…
Wiadomo, wszyscy chcieliby mieszkać w raju.

Warto pomyśleć, co my zwykli ludzie możemy zrobić, żeby zawalczyć o nasz bezpieczny mikroświat.
Oczywiście możemy rzetelnie segregować śmiecie, używać wielorazowych siatek, kupować wodę mineralną w szklanych butelkach, rozsądnie dozować środki piorące, oszczędzać wodę i energię elektryczną, rzadziej kupować nowe ubrania. Nie wiem, czy wiecie, że żeby wyprodukować jeden T-shirt zużywa się 1561L wody do wyhodowania potrzebnej ilości włókna bawełnianego.

No i oczywiście należałoby zrezygnować z jedzenia mięsa, albo przynajmniej znacząco je ograniczyć, bo hodowla trzody chlewnej i bydła jest jednym z największych źródeł emisji CO₂ do atmosfery.

Dużo tego, ale nie można się załamywać, zacznijmy powoli od pojedynczych rzeczy.
Na przykład zredukujmy stosowanie chemii w naszym otoczeniu. O ekologicznym, biologicznym wspomaganiu uprawy roślin wg. EKOB-TBA już pisaliśmy, teraz pora na zbiorniki wodne.

Wsparcie samooczyszczania zbiorników wodnych

Ekosystemy wodne, niezależnie czy duże akweny, czy małe przydomowe oczka wodne, mają własne zdolności do samooczyszczania, ale przy prowadzonej przez człowieka gospodarce rabunkowej i powszechnym zanieczyszczeniu środowiska, mechanizmy te przestają działać.
Proponujemy w pełni naturalne rozwiązanie problemu równowagi w środowisku wodnym.
Jest nim biologiczny preparat AQUACALGON+ kod 401. To preparat zawierający specjalnie dobrane mikroorganizmy, które w procesach tlenowych prowadzą mineralizację związków węglowych i azotowych, eliminują węglowodory, celulozę oraz posiadają zdolność wiązania metali ciężkich. Mikroorganizmy te są osadzone na mineralnych nośnikach, jakimi są rozdrobnione skałki wulkaniczne o dużej porowatości, dobrane tak, aby spełnić wymagania bytowe pracowitych żyjątek☺
Preparat rozsypuje się równomiernie na powierzchni zbiornika wodnego.

Rozkład substancji organicznych w wodzie

Nasze mikroorganizmy prowadzą sprawny rozkład substancji organicznych, co z kolei zapobiega ich gniciu i zanieczyszczaniu wody, także obniża zawartość substancji odżywczych dla fitoplanktonu i zapobiega eutrofizacji wód. Fosfor jest wiązany przez naturalne związki wapniowe, a metale ciężkie wiązane i sprowadzane do osadu dennego.
Stosowanie biopreparatu AQUACALGON+ kod 401 poprawia przejrzystość wody w zbiorniku, zapewnia rozkład niepożądanej masy organicznej, czy naturalnej, czy będącej efektem ubocznym w hodowli ryb, usuwa zanieczyszczenia spowalniające rozwój ryb hodowlanych.
W naszych przydomowych oczkach wodnych, czy niewielkich stawach ogrodowych, szczególnie ważne są walory estetyczne zbiorników – przejrzysta woda i brak nieprzyjemnego zapachu.

AQUACALGON+ kod 401 – jak stosować

Stosowanie AQUACALGON+ kod 401 jest proste – przy nieskażonych toksynami zbiornikach zaleca się dawkowanie preparatu dwa razy w roku, wiosną i jesienią, co wystarczy do zapewnienia prawidłowej równowagi biologicznej i zrewitalizuje zbiornik. Warto pamiętać, że głównym składnikiem naszego preparatu są mikroorganizmy wchodzące w skład naturalnej biocenozy wodnej, a wartością dodaną mikroorganizmy specyficzne usuwające toksyny, również występujące w przyrodzie, ale nie tak rozpowszechnione.
Stosując AQUACALGON+ kod 401 nie zanieczyszczamy środowiska, ale je wspomagamy, bo na tym opera się idea wykorzystania biologicznych preparatów naszej firmy.

Nie możemy być obojętni na to, co wrzucamy do wody w rzece, zlewu, czy toalety. Pamiętajmy, że owszem trafia to do oczyszczalni ścieków, ale potem zawsze do naturalnych cieków wodnych, a dalej do morza. Jeżeli wszędzie ułatwiamy sobie życie używając środków chemicznych to nie łudźmy się, że odprowadzamy czystą wodę.
Warto wspomagać naturę jej własnymi sposobami, bo dla siebie robimy wtedy dużo więcej