Ekob-tba » Czysta ekologia – o co chodzi?

Czysta ekologia – o co chodzi?

1 lutego 2021

Postanowiliśmy wybrać dla Państwa z oferty naszych produktów 6 biopreparatów, które można uznać za podstawowe i najbardziej przydatne w naszych domach i dla Państwa wygody dołączyliśmy ładne i bezpieczne opakowania oraz etykiety z niezbędnymi informacjami.
Nasze produkty to sprawdzone preparaty, których skuteczność oparta jest na działaniu żywych mikroorganizmów. To one w swoich naturalnych procesach życiowych powodują rozkład ścieków bytowo-gospodarczych do nieszkodliwych dla środowiska naturalnego związków prostych, rozkładają tłuszcze i inne związki organiczne, które dla nas są uporczywymi problemami w codziennym życiu.
Wykorzystywanie powszechnych w przyrodzie, naturalnych rozwiązań, ma ogromną przyszłość i jest nadzieją na przerwanie łańcucha degradacji środowiska naturalnego. Stosując takie produkty mamy pewność współdziałania ze środowiskiem.

Wyselekcjonowane preparaty od EKOB-TBA

Nasze biologiczne preparaty w postaci proszku zawierają wyselekcjonowane mikroorganizmy osadzone na mineralnym podłożu, którego właściwości zapewniają im odpowiednie warunki do przetrwania i optymalizują ich działanie po aktywowaniu preparatu w wodzie. Podłoże ma postać proszku o różnym stopniu rozdrobnienia. Ziarenka podłoża charakteryzują się dużą porowatością, co umożliwia osadzanie i bytowanie mikroorganizmów na ich powierzchni.
Podstawowym produktem jest Biologiczny preparat do oczyszczalni przydomowej kod 402Actifloc+ przeznaczony do rozruchu i stosowania w oczyszczalniach przydomowych z napowietrzaniem. Bakterie zawarte w preparacie usprawniają procesy rozkładu i oczyszczania ścieków na każdym etapie, wspomagają koagulację i sedymentację osadu czynnego (o osadzie czynnym przeczytasz więcej we wcześniejszym artykule na naszym blogu). Ten preparat jest niezawodny, w pełni wystarczający do zapoczątkowania pracy oczyszczalni oraz regularnego stosowania w celu podtrzymania sprawności procesów oczyszczania.
Jeżeli chcielibyśmy podnieść wydajność procesów w oczyszczalni lub przywrócić zaburzone warunki możemy stosować jednocześnie Biologiczną odżywkę kod 302 – Aquafloc+ do oczyszczalni lub szamba. Jest to mieszanina związków mineralnych, soli metalicznych, węglanu wapnia o ściśle określonym pH, ten preparat nie zawiera bakterii.
Kolejny w naszej ofercie jest Biologiczny preparat do szamba kod 603 – Fosses septiques zawierający szczepy bakterii rozkładających materię organiczną, celulozę, tłuszcze. Regularne stosowanie preparatu zapobiega zamulaniu zbiornika, upłynnia ścieki, przyspiesza ich rozkład oraz blokuje powstawanie nieprzyjemnych zapachów. Mieszanina mikroorganizmów zawartych w biopreparacie nie wymaga dodatkowego dostarczania tlenu, dobrze sprawdzi się również w przydomowej oczyszczalni bez napowietrzania.
Bardzo ciekawym rozwiązaniem i dużą pomocą w domu jest Biologiczny preparat odtłuszczający do kanalizacji kod 609 – FTE. Jest to produkt zawierający wyselekcjonowane bakterie rozkładające tłuszcze, zarówno zwierzęce, jak i roślinne, może być stosowany w zbiornikach, ale skuteczny jest również wsypywany bezpośrednio do odpływów w kuchennym zlewie lub w łazience. Biopreparat po wsypaniu i spłukaniu niewielką ilością wody osadza się na ściankach rur i zalegających na nich złogach tłuszczu, a zawarte w nim bakterie systematycznie zużywają zalegający tłuszcz w swoich procesach życiowych. Regularne stosowanie preparatu zapobiega gniciu resztek w kanalizacji i powstawaniu nieprzyjemnych zapachów.
Uzupełnieniem podstawowej oferty domowej są dwa płyny myjące.
Pierwszy to biologiczny Płyn do kuchni kod 613 – LBS nie zawierający żywych bakterii preparat o delikatnym zapachu. Jest to mieszanina czynników aktywnych pochodzenia naturalnego i pozyskiwanych w procesach mikrobiologicznych solnych biosurfaktantów, które w łagodny, ale bardzo skuteczny sposób myją i odtłuszczają wszelkie powierzchnie. Dodajemy w komplecie spryskiwacz, bo płyn jest gotowy do użycia, nie wymaga rozcieńczania. Można go stosować do mycia blatów kuchennych, zlewów, okapów, mebli kuchennych, ale także do mycia wanny, czy umywalki, gdzie również niezbędne jest odtłuszczanie powierzchni. Płyn dobrze się pieni i ma przyjemny, nie męczący zapach, jest łatwy w użyciu i bardzo wydajny. Regularne stosowanie polegające np. na spryskaniu powierzchni zlewu bez spłukiwania wieczorem i pozostawieniu go na noc zapewni długotrwałą czystość i zapobiegnie powstawaniu odorów gnilnych w syfonie. Obecność płynu w odpływie i syfonie zapewnia oczyszczanie i odtłuszczanie kanalizacji. Takie same korzyści odniesiemy przy stosowaniu płynu w łazience, gdzie również mamy problem z tłustymi osadami z mydła lub naszych kosmetyków. Dodatkową korzyścią jest świadomość wspomagania środowiska naturalnego, bo nasze wszystkie biopreparaty są w pełni biodegradowalne, czyli rozkładają się na substancje obojętne i nie szkodzące przyrodzie.
Ostatni płyn w ofercie domowej to Płyn uniwersalny kod 604 – LSG biopreparat zawierający żywe kultury bakterii w formie koncentratu, zatem super wydajny, o szerokim zastosowaniu, jednak z uwagi na obecność żywych kultur bakterii nie wolno go używać w kontakcie z żywnością. Obecność żywych bakterii w płynie to coś rzadko lub wręcz niespotykanego, ale zapewniamy, że warte jest stosowania. Bakterie wydłużają działanie płynu, bo póki powierzchnia nie wyschnie, one będą działać! Płyn ma właściwości silnie odtłuszczające, bardzo dobrze się pieni, ma łagodny świeży zapach. Ważne jest, że wszystkie nasze płyny biologiczne mają delikatne zapachy, które nie meczą naszego zmysłu powonienia i co ważne, pomieszczenia po zastosowaniu nie wymagają wietrzenia w celu usunięcia oparów, jak w przypadku silnie działających chemicznych środków odtłuszczających. Nasze preparaty znakomicie sprawdzają się przy regularnym stosowaniu, które zapewnia łagodne dla nas i środowiska, skuteczne usuwanie tłustych zanieczyszczeń.
Płyn można wykorzystać również w myjkach ciśnieniowych do czyszczenia powierzchni garażowych, czy podjazdów, tarasów, szczególnie zabrudzonych tłustą sadzą po okresie zimowym.
Warto pamiętać, że stosowanie biologicznych płynów wyprodukowanych w oparciu o wiedzę biotechnologiczną zapewnia bezpieczeństwo nam, zwierzętom domowym oraz roślinom w naszych ogródkach.
Zachęcamy do używania naszych biologicznych preparatów, są one gwarancją skuteczności i zadowolenia stosowania.
Jest to nowoczesne i świadome podejście w ochronie środowiska naturalnego.