276
page,page-id-276,page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,eltd-cpt-1.0,ajax_fade,page_not_loaded,,moose-ver-1.2, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-4.9.1,vc_responsive
Bioremediacja

BIOREMEDIACJA to usuwanie zanieczyszczeń z gleby i wód podziemnych za pomocą żywych mikroorganizmów w celu katalizowania, destrukcji lub transformacji różnego rodzaju zanieczyszczeń w formy mniej szkodliwe.
W bioremediacji wykorzystywane są naturalne zdolności mikroorganizmów.
Aby uruchomić lub znacznie przyspieszyć procesy oczyszczania skażonych gleb, trzeba zapewnić odpowiednią temperaturę i pH oraz dostarczyć oprócz azotu, fosforu i tlenu dodatkowe kultury mikroorganizmów o specyficznym metabolizmie. Podobnie jak w przypadku technik oczyszczania ścieków i odpadów wykorzystuje się tutaj naturalne ścieżki metaboliczne wybranych mikroorganizmów, które warunkują rozkład specyficznych zanieczyszczeń np. produktów ropopochodnych.

Zaleca się stosowanie bioremediacji na terenach wyeksponowanych na działanie wyniszczających czynników – okolice fabryk, wysypisk śmieci oraz oczyszczalni ścieków, środowiska skażone metalami ciężkimi, obszary wycieków ropy naftowej, obszary hutnicze.

Nasze preparaty do bioremediacji wraz z odpowiednio dobraną metodą postępowania zapewniają skuteczność w degradacji najczęściej spotykanych zanieczyszczeń

 

BIO ACTIV HGS 208 ZWIĄZKI ROPOCHODNE

 

X2 428 METALE CIĘŻKIE

 

BIO ACTIV PH 201 FENOLE

 

 

 

AQUAFLOC 302 UZUPEŁNI NIEDOBORY AZOTU, FOSFORU I INNYCH MIKROELEMENTÓW.

 

Zapraszamy do zapoznania się z najszerszą na polskim rynku ofertą preparatów do bioremediacji gleb.