Ekob-tba » Biologiczne dezodoranty i neutralizatory zapachów – jak to działa?

Biologiczne dezodoranty i neutralizatory zapachów – jak to działa?

9 czerwca 2021

Wielkimi krokami nadchodzi czas zmagania się z uporczywym i przenikliwym smrodem np. ze śmietników, wysypisk śmieci, albo z chlewni, czy zwyczajnie z mniejszych gospodarstw rolnych.
Lato to piękna pora roku, ale wysokie temperatury sprzyjają rozwojowi mikroorganizmów, procesów gnilnych obfitujących w najbardziej dokuczliwe zapachy.

Biologiczne dezodoranty na nieprzyjemne zapachy

Zapach gnojowicy, zwłaszcza w miejscach, gdzie stale jest ona produkowana i składowana, szeroko rozchodzi się po okolicy, przenika przez zamknięte okna i drzwi, wdziera się do domu, wnika nawet w świeże pranie. Do tego należy jeszcze wspomnieć o miliardach much… W takim sąsiedztwie mieszkańcy nie mogą cieszyć się piękną pogodą, każde uciążliwości zapachowe zatruwają ludziom życie.
Nasza firma ma rozwiązanie dla tych przykrych problemów, nie jedno, nawet więcej rozwiązań. Oto one 🙂
Natychmiastową ulgę przyniesie zastosowanie Neutralizatorów albo Biologicznych Dezodorantów EKOB-TBA BIO MAREE kod 310, DEO kod 504 i FLORAZUR kod 309.

Jak działają biologiczne dezodoranty do szamba i przydomowej oczyszczalni

Działanie tych preparatów opiera się na naturalnych, biologicznych procesach utleniania nieprzyjemnych i szkodliwych odorów.
Są to preparaty w postaci dość gęstych płynów zawierające mieszaninę naturalnych i syntetycznych związków aromatycznych, zawierające sole metaliczne w formie mikroelementów i niejonowe składniki powierzchniowo czynne. Nuta zapachowa o różnym natężeniu pochodzi z naturalnych olejków eterycznych. Warto podkreślić, że wszystkie nasze dezodoranty mają dodatkowo działanie grzybobójcze.
Zapachy są usuwane w biologicznych procesach utleniania.

Biologiczne dezodoranty do szamba i przydomowej oczyszczalni – skoncentrowana forma

Skoncentrowana forma naszych neutralizatorów daje bardzo dużą wydajność, można je stosować wlewając bezpośrednio skoncentrowany preparat do zbiorników, np. z gnojowicą, lub po rozcieńczeniu spryskiwać powierzchnie oraz całe pomieszczenia w celu ich dezodoryzacji. Do spryskiwania powierzchni wystarcza zaledwie 5-15 ml dezodorantu na 10L wody, żeby je odświeżyć. Poczucie świeżości jest natychmiastowe i długo się utrzymuje.

Biodegardowalne naturalne i ekologiczne dezodoranty

Wszystkie produkty oferowane przez EKOB-TBA są biodegradowalne, mają w 100% naturalne pochodzenie.
Nasze neutralizatory mają zastosowanie w oczyszczalniach ścieków, w pomieszczeniach użytku publicznego, np. w sanitariatach, nawet w salach konferencyjnych, a także w pomieszczeniach dla zwierząt, w halach produkcyjnych, w przetwórniach ryb, lub w przemyśle rolno-spożywczym, w ubojniach i wszędzie tam, gdzie pojawiają się nieprzyjemne zapachy. Można je stosować do spryskiwania pojemników i zsypów na śmiecie, skutecznie zwalczają odory również na wysypiskach śmieci. Doraźnie można je wykorzystać do usunięcia odorów z kanalizacji, jednak na dłuższą metę polecamy zastosować dedykowany preparat, żeby usunąć przyczynę smrodu, a nie tylko same skutki. Unikatowym zastosowaniem jest również wykorzystanie naszego preparatu do neutralizacji zapachu powstającego przy produkcji wysokiej jakości papieru.
Nasze biologiczne dezodoranty są godne polecenia nie tylko ze względu na naturalny i bezpieczny dla ludzi i otoczenia skład, ale również z powodu skuteczności działania, która została sprawdzona wielokrotnie w czasie ponad dwudziestoletniej kariery naszej firmy.
Serdecznie zapraszamy do współpracy